Beata Bednarz - informacje o karierze muzycznej

Beata Bednarz, czyli...

wokalistka, laureatka i gość wielu festiwali. Początek jej działalności muzycznej to rok 1979, kiedy trafia do amatorskiego zespołu POSŁANI. Wprowadzenie do kościoła perkusji, gitar, sekcji dętej było działalnością pionierską i nie zawsze wtedy spotykała się ona ze zrozumieniem. Od tamtych lat trwa także jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami gospel.

Kolejne lata działalności Beaty przyniosły współpracę z takimi grupami jak: GRUPA MOJEGO BRATA (1981-82), GOSPEL SOUND, G-FORCE.

Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel m.in.: HEAVY BLUES, AMENBAND (z tym zespołem nagrała trzy płyty: „Łąki twoich obietnic” (1996), „Rozmowa z ojcem” (1998), „Coraz bliżej”(2002)

Przez kilka lat koncertuje z chórem TRZECIA GODZINA DNIA. Z tego też okresu pochodzą dwie płyty: „TGD na żywo” (2001) i „Wiara czyni cuda”(2004). Można ją było usłyszeć także na koncertach zespołu GAUDE BAND,OSLO GOSPEL CHOIR i gościnnie na płytach zespołu DEUS MEUS.

Długie lata działalności Beaty to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: KRYSTYNĄ PROŃKO, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, PIASKIEM, EDYTĄ GÓRNIAK, KAYAH, MARYLĄ RODOWICZ, KRZYSZTOFEM KILJAŃSKIM, GRAŻYNĄ ŁOBASZEWSKĄ, KASIĄ KOWALSKĄ, NATALIĄ KUKULSKĄ , MONIKĄ KUSZYŃSKĄ, TATIANĄ OKUPNIK , WOJCIECHEM KAROLAKIEM, PERFECT CZY BUDKĄ SUFLERA.

Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców m.in.: DE MONO („Paparazzi”, 1997), MARYLA RODOWICZ („Życie ładna rzecz”,2002), ANDRZEJ PIASECZNY "PIASEK" („Popers”, 2000), HALINA FRĄCKOWIAK („Przystanek bez drogowskazu”,2006), NORBI (Norbi-2000 „Największe przeboje”, 2005), BUDKA SUFLERA („Jest”, 2004 i ,,Było" 2005), STANISŁAW SOYKA(„Tryptyk”, 2003), VARIUS MANX ("Emi",2004),KRZYSZTOF KRAWCZYK ("Warto żyć",2009)

Do współpracy zapraszali ją również: KATARZYNA GAERTNER (Album „Pomsta” 1997) i KRZESIMIR DĘBSKI (Album „Polskie lata sześćdziesiąte” 2000). Współpracowała z ADAMEM SZTABĄ i jego orkiestrą m.in. przy II edycji „Idola” oraz w „Tańcu z gwiazdami” (edycje I-IV). Od V do XVI edycji „Tańca z gwiazdami” śpiewa z orkiestrą pod dyrekcją TOMKA SZYMUSIA. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Wraz z chórem i orkiestrą Filharmonii Śląskiej występowała w oratorium J.KOHUTA „Droga nadziei” i "Gość oczekiwany".

Widowni najmłodszej znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia” (Disney 2001). Śpiewa też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu „Mój brat niedźwiedź 2” (Disney 2006)oraz "Księżniczka i żaba" (Disney 2010).

Wraz z LORĄ SZAFRAN i PATRYCJĄ GOLĄ od roku 2005-2009 tworzą zespół BIG STARS. Zespół dał się poznać w wielu programach telewizyjnych. Wystąpił na festiwalu w Opolu 2006 i 2007 a także na festiwalu w Sopocie 2006, gdzie zdobył 3. miejsce za wykonanie piosenki Roberta Chojnackiego „Teraz my”.

W 2008 r. TV POLSAT emituje serial „Agentki”, gdzie można usłyszeć Beatę w tytułowej piosence. Rok 2009 TV TVN- ostatni odcinek serialu "Niania" i piosenka w wykonaniu Beaty "Goodbye my love".

Od kilkunastu lat Beata współpracuje z MAŁĄ AKADEMIĄ JAZZU, gdzie na audycjach prezentuje dzieciom i młodzieży muzykę gospel i blues.

Gościnnie zaśpiewała na płycie "Kolędy i pastorałki" zespołu DEGNO DI NOTA (2006)

Beata nagrała jedenaście solowych albumów. Pierwsze z nich powstały przy współpracy z ANDRZEJEM GĄSIOROWSKIM: „Uwielbiam Cię” (1987), „Ostatnia wieczerza” (1988).

Kolejne projekty powstały z udziałem MIRKA KAŁUŻNEGO - wspaniałego instrumentalisty, aranżera i kompozytora: „Pelengator” (1990), „Wierna” (1994), producent i aranżer: Robert Szydło „Co jest grane” (1998).

Ostatnie sześć płyt to owoc współpracy z PIOTREM KOMINKIEM, oraz DOROTĄ ZAZIĄBŁO przy albumie „Zamieszkaj ze mną” i „Czy znasz to Imię...” „Piosenki nieprzypadkowe” (2006), „Zwątpienie zdziwienie” (2008), „Pasja miłości” (2009), „Świątecznie” (2010), „Zamieszkaj ze mną”(2012), „Czy znasz to Imię...”(2013).

Materiał ze strony Beaty Bednarz http://www.beatabednarz.pl/o-mnie.html

Tydzień z EwangeliąRadośnie wykrzykuj na cześć Pana, cała ziemio, cieszcie się i weselcie, i grajcie! Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry, przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy, przy trąbach i dźwięku rogu: radujcie się wobec Pana, Króla! Niech szumi morze i to, co je napełnia, świat i jego mieszkańcy!
Psalm 98,4-7


Radośnie wykrzykuj na cześć Pana, cała ziemio, cieszcie się i weselcie, i grajcie! Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry, przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy, przy trąbach i dźwięku rogu: radujcie się wobec Pana, Króla! Niech szumi morze i to, co je napełnia, świat i jego mieszkańcy!
Psalm 98,4-7

Muzyczne akcenty, czyli jak chwalić Pana

Bóg zaprasza Cię do uwielbienia, czeka byś grał, śpiewał, tańczył

Bóg łamie standardy w naszym życiu - dzieje się tak nie tylko w naszych czasach, lecz od zawsze Bóg zaskakuje człowieka. Uwielbienie to poznawanie Boga, jakiego wciąż nie znamy, bo to On sam prowadzi nas przez modlitwę uwielbienia.

Człowiek, który otwiera swe serce na Boże poruszenie doświadcza Jego bliskości, prowadzenia, obecności, której nie da się porównać z żadną inną. Bóg przychodzi z mocą modlitwy i człowiek tego doświadcza, bo pragnie iść tą drogą.

Uwielbienie to wspaniałe pokłady spotkania Boga i człowieka, poznanie wielkości Boga i pragnienie wyrażenia tego w modlitwie. Każdego dnia jesteś zaproszeony do uwielbienia, bo celem Twego życia jest uwielbienie Boga.

Więcej...

Wspólnota modlitwy to wpierw wspólne zasłuchanie się w Boga

Słuchać aby usłyszeć to, co Duch święty mówi do człowieka, wspólnoty, Kościoła. Zasłuchać się w to, co Duch mówi do serca, aby uwielbiać Go całym swoim życiem. Do tego właśnie zachęca nas Apostoł Narodów, aby chwalić Pana. Wszystko w naszym życiu ma być uwielbieniem i Bóg we wszystkim ma być uwielbiony. Pisze o tym również psalmista w psalmie 150: "Chwalcie Go za potężne Jego czyny, chwalcie Go za wielką Jego potęgę! Chwalcie Go dźwiękiem rogu, chwalcie Go na harfie i cytrze! Chwalcie Go bębnem i tańcem, chwalcie Go na strunach i flecie!(Ps 150,2-4).

Nie wystarczy być widzem czy obserwatorem. Potrzeba nam podjąć zaproszenie Boga do uwielbienia. Nie kiedyś, ale już dzisiaj, już teraz...

Więcej...
Warsztaty Uwielbienia 2015-2016
Zapraszamy na facebooka
Zuzanna Pradela